CyclingNZ Home
North Island Secondary Schools Champs U16 Girls After 2 Days
5 Sep, 2009
Event: North Island Secondary Schools Champs
      AVANTI  PLUS - NZSSC MT WELLINGTON INDIVIDAUL CYCLING CHAMPS      
NUMBER NAME   SCHOOL ITT ITT ITT HC HC HC     7 LAP RACE - Sprint points 1st = 5, 2nd = 3, 3rd = 1           CRIT      
  U16 GIRLS     TIME PLACE  POINTS TIME PLACE  POINTS LAP 1 LAP 2 LAP 3 LAP 4 LAP 5 LAP 6 Bonus FINISH  PLACE  TOTAL TOTAL GC
296 SOPHIE WILLIAMSON Dunstan High School #### 2 95 0:02:23 1 100             20       215 1
291 GEORGINA WILSON Diocesan School for Girls #### 1 100 0:02:25 3 90             20       210 2
324 RACQUEL SHEATH Whangaparaoa College #### 4 87 0:02:33 4 87             20       194 3
302 JENNA SMITH Massey High School #### 3 90 0:02:42 9 81             20       191 4
306 DANIELLE MCKENZIE Rangitoto College #### 10 80 0:02:25 2 95                     175 5
320 NATASHA BOWYER Westlake Girls High School #### 6 84 0:02:37 5 85                     169 6
307 CHRISTIE JAMIESON Saint Kentigern College #### 7 83 0:02:40 7 83                     166 7
293 SAMMY LANE Diocesan School for Girls #### 9 81 0:02:41 8 82                     163 8
299 JULIA MAIN Hillcrest High School #### 5 85 0:02:54 13 77                     162 9
317 CATHERINE MOSER Waikato Diocesan School #### 8 82 0:02:59 15 75                     157 10
301 FREYA SVENDSEN Massey High School #### 12 78 0:02:45 11 79                     157 11
313 HANNAH SYKES Takapuna Grammar School #### 17 73 0:02:38 6 84                     157 12
310 ROSALIE CHANG St Cuthbert's College #### 14 76 0:02:43 10 80                     156 13
312 EMILY SCLATER St Cuthbert's College #### 13 77 0:02:49 12 78                     155 14
321 JOANNA STACEY Westlake Girls High School #### 11 79 0:03:00 16 74                     153 15
318 DINELLE VERRYT Waikato Diocesan School #### 20 70 0:02:55 14 76                     146 16
304 AMY GAN Pakuranga College #### 18 72 0:03:15 19 71                     143 17
322 TARA PATERSON Westlake Girls High School #### 19 71 0:03:08 18 72                     143 18
294 KATE MCCORMACK Diocesan School for Girls #### 15 75 0:03:28 23 67                     142 19
323 COURTNEY AUGUSTIN Westlake Girls High School #### 22 68 0:03:17 20 70                     138 20
311 CHARLOTTE MILLAR St Cuthbert's College #### 23 67 0:03:22 22 68                     135 21
316 FRANCES GRAHAM Takapuna Grammar School #### 25 65 0:03:17 21 69                     134 22
303 BERNADETTE STEVENS Massey High School #### 21 69 0:04:06 28 62                     131 23
309 KIMBERLEY MAURICE Saint Kentigern College #### 24 66 0:03:49 26 64                     130 24
314 HOLLY GRIFFIN Takapuna Grammar School #### 27 63 0:03:30 24 66                     129 25
290 SARAH LAYCOCK Baradene College #### 26 64 0:03:52 27 63                     127 26
297 CHELSEA MUNRO Epsom Girls Grammar School #### 28 62 0:03:33 25 65                     127 27
305 Hayley Pipes Pakuranga College #### 31 59 0:04:25 29 61                     120 28
300 EMILY PEARCE Kristin School #### 16 74     0.5                     74.5 29
295 HARRIET OTLEY Diocesan School for Girls   33 0.5 0:03:07 17 73                     73.5 30
308 ABIGAIL LAURENT Saint Kentigern College #### 29 61     0.5                     61.5 31
315 MADDIE PAGE Takapuna Grammar School #### 30 60     0.5                     60.5 32
319 CHLOE BAYNES Westlake Girls High School   35 0.5     0.5                     1 33
292 NICOLA CRERAR Diocesan School for Girls   32 0.5     0.5                     1 34
471 CHARLOTTE MCCALLUM St Cuthbert's College   36 0.5     0.5                     1 35
298 ASHLEIGH WILLIAMS Epsom Girls Grammar School   34 0.5     0.5                     1 36
CONTINUE READING
Latest Results
Lap of Queens Park 1. Joseph Cooper (ART) 04m51s; 2. Regan Gough (ART) ST; 3. Tom Davison (ART) ST; 4. Mitchell Lovelock-Fay (ART) ST; 5. Fraser Gough (ART) at 01s; 6. Pieter Bulling (KAP) at 05s; 7. Eric Marcotte (KAP) at 05s; 8. Mike Northey (KAP) at 05s; 9. Marc Ryan (KAP) at 05s; 10. Travis >>
1 Sam Horgan Mike Greer Homes Racing Male Elite 3:37:39 2 Jason Christie TotalPOS Solutions Male Elite 3:37:39 3 Luke McPherson Breads of Europe Male Elite 3:37:40 4 Liam Aitcheson L&M Group Ricoh NZ Male Under 23 3:37:41 5 Tim Rush Breads of Europe Male Elite 3:37:44 6 Kees Duyvesteyn >>
MEN 1 DANIEL BARRY 02:47:56 2 RICHARD LAWSON 02:47:59 3 SAM HORGAN 02:49:35 4 SAM LINDSAY 02:49:45 5  >>
Upcoming Events
ROTOR GAZE MTB
LOOK 2018
ELITE DIRETO
ISM Saddles
SCHWALBE
Morgan Blue Cleaning
 Photo Gallery
Tour de Femme Tour de Femme
Karl Murray 2010 Tour of New Caledonia Tour de Femme
Home Kiwi Riders Sports Science Beginners Articles Riders Reports Tech Corner Contact
© Cyclingnz.com 2020 | Login | Design by OnfireDesign